Голос Свободи Радіохвиля Радио Азов небесна сотня АТО
Вітаю Вас Гість!
Середа, 18.10.2017
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS
Google+

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Голос Свободи Радіохвиля Радио Азов Залишенець 
всплытие фото при нажатии на неё

НОВИНИ

Форма входу

Голос Свободи Радіохвиля Радио Азов ЕРА 5канал ТВІ Молоде
Головна » 2016 » Березень » 4 » Зустріч з письменником-патріотом
12:37
Зустріч з письменником-патріотом

Зустріч з письменником-патріотом

У Всесвітній день письменника в  Знам’янській міській бібліотеці відбулася зустріч із членом Національної спілки письменників України, лауреатом премій імені Юрія Яновського та Євгена Маланюка Анатолієм Загравенком.

Перед присутніми, любителями поезії і поетами-аматорами, в авторському виконанні прозвучали твори як зовсім нові, так  і вже добре відомі читачам. Учасники зустрічі не могли не відчути, що трепетні рядки, що їх написав поет ще в мирні дні Української національної незалежності, не втратили актуальності і тепер, у час кривавих випробувань, тяжкого протистояння з новітнім промосковським загарбником.

Як палкий прихильник державної незалежності України, відродження її мови і духовності, Анатолій Загравенко створив драми про страдницький шлях відомого поета, замученого радянським режимом у мордовських та пермських таборах, Василя Стуса, про Голодомор 1933 року, повісті та оповідання про другу світову війну, що її бачив на власні очі, про нинішні українські будні, у яких звертається до героїки минулого і сьогодення, закликає не тільки любити, а й ревно берегти державну і незалежну справді українську Україну.

У творчому набутку літератора чимало й ліричних творів про кохання, природу, на філософські теми. Тож на прохання присутніх із задоволенням по-артистичному майстерно і пристрасно їх прочитав Анатолій Загравенко.

Велася під час зустрічі й розмова про сьогоднішній стан в Україні, про нагальну потребу краще владі разом з громадськістю дбати про утвердження української мови як державної та мови корінної нації, про подальший розвиток культури та мистецтва. Особливо наголошувалося на необхідності більше уваги приділяти національно-патріотичному вихованню молодого покоління. В цьому напрямку зробив свій відчутний митецький та громадянський внесок поет, прозаїк та драматург Анатолій Загравенко. Переконливим прикладом того є його остання на сьогоднішній день книга поезій для дітей та юнацтва, видана на замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення України за програмою «Українська книга» 2013 року під назвою «Вкраїна зачекалася на вас…». Видання, наснажене патріотичними творами, можна було від першої до останньої сторінки читати на Майдані у дні Української революції гідності, так само, як і тепер в окопах сучасної Української вітчизняної війни, знаною під скромною назвою АТО, та в шкільних і вузівських аудиторіях. Видане двотисячним накладом, це видання розійшлося по дитячих та юнацьких бібліотеках і школах України. Відомо, що в Запоріжжі, в обласній науковій бібліотеці під час зустрічі юних читачів з учасниками російсько-української війни, бібліотекарі вручили книгу українським воякам, а ті їм взаємно український державний прапор пробитий кулями з підписами бійців.

Дещо цікаве дізналися присутні й з особистого життя письменника та громадського активіста, зокрема про Літературний інститут імені О. М. Горького в м. Москві, в якому навчався і де ще в радянський час панувала демократична атмосфера часів короткочасної хрущовської відлиги, про рідне селище міського типу Новоархангельск, або Новоархангород, що був заснований козаками Цибулівської сотні, де народився знаменитий борець за українську державну незалежність Євген Маланюк, а в найбільшій мірі про те, як, працюючи у Знам’янці на посаді редактора міської газети, і сам особисто, і разом з колективом редакції зробив чимало для утвердження та популярності в народі почуття глибокої поваги і зацікавленості діяльністю неприбуткових громадських організацій та волонтерів. Саме ці організації, разом з невтомними волонтерами, врятували у випробувальні вирішальні дні й Українську армію, і фактично державу. Їх допомога сприяє створенню української політичної нації ще й досі, поки ллється кров кращих синів України на Донбасі, де насправді прагне приборкати проєвропейську демократичну Україну путінська Росія.

Розповів письменник і про те, що останнім часом написав досить об’ємний безсюжетний роман в рубаях «Відбиток сонця», в якому разом із історією та сучасністю відбито і його особисте життя та громадську діяльність.

Зустріч була взаємозацікавленою, змістовною. Після її завершення присутні подякували письменника за його авторський вечір і побажали міцного здоров’я й творчих успіхів, вручили квіти. А Анатолій Загравенко подарував бібліотеці свої авторські книги і в їх числі знакове в його творчості видання «Вкраїна зачекалася на вас...»

Юрій Майборода  член ВО "Свобода", член Знам’янської міської організації ВУТ «Просвіта», депутат Знам'янської міської ради

Більше світлин тут: https://goo.gl/photos/gw6e8vkRCvV5h1Sv7

Відео тут:

https://youtu.be/2FBR4DqD04Q

https://youtu.be/n5icW91IUE4

https://youtu.be/ls8Z-Rc7yVc

https://youtu.be/K2PWzjt4N04

https://youtu.be/8mQVHUD1XKI

https://youtu.be/6H-YUtqD_iM

https://youtu.be/5dDMCAroRlA

https://youtu.be/8ZFk2zY6pU0

https://youtu.be/vtfnn61y_fk

 

Переглядів: 109 | Додав: mayboro | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar