Голос Свободи Радіохвиля Радио Азов небесна сотня АТО
Вітаю Вас Гість!
Субота, 23.09.2017
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS
Google+

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Голос Свободи Радіохвиля Радио Азов Залишенець 
всплытие фото при нажатии на неё

НОВИНИ

Форма входу

Голос Свободи Радіохвиля Радио Азов ЕРА 5канал ТВІ Молоде
Головна » 2017 » Червень » 1 » Вшанування Холодноярського отамана Мефодія Голика-Залізняка в Богданівці
12:16
Вшанування Холодноярського отамана Мефодія Голика-Залізняка в Богданівці

Вшанування Холодноярського отамана Мефодія Голика-Залізняка в Богданівці

13 травня 2017 року в с. Богданівка Знам’янського району, відбулися урочистості присвячені 120 річчю від дня народження отамана Холодного Яру Мефодія Фоковича Голика-Залізняка. Богданівці вже в третє відзначили роковини отамана, перше у 1998 році  з ініціативи історичного клубу «Холодний Яр», вдруге у 2008 році.

У порівнянні з минулими роками (особливо з 1998) рівень «совковості» влади і громади знизився, сама атмосфера в актовому залі районного будинку культури, де витав дух отамана, не була отруєна як в 1998 році, коли Голик-Залізняк знаходився «під конвоєм», як висловився у своїй статті про тогорічні вшанування «Боротьба традицій лицарства і зради продовжується» відомий краєзнавець, член історичного клубу «Холодний Яр» нині покійний В’ячеслав Шкода, говорячи про величезні портрети Маркса і Леніна котрі начальство не дозволило зняти під час вшанування українського героя (див. «Незборима Нація» № 3 (158), за лютий 1999 року). Нині ними не «смердить», а залу прикрашають портрети Тараса Шевченка та Миколи Лисенка, які ще у жовтні 1998 року були встановлені членами сільського осередку Народного Руху України. А пам’ятник першому головному катові України Бланку-Леніну зусиллями громадських активістів знам’янського району був «демонтований» ще до початку офіційної «декомунізації».

У 1998 році районна влада не відгукнулася на запрошення взяти участь в урочистостях. Нині заступник голови районної адміністрації Олена Гринчак навіть виступила і наголосила на важливості події для національно-патріотичного виховання громадян, особливо молоді. До речі, вчителі і учні двох сільських сіл взяли активну участь у заході. «Підключився» до підготовки і проведення роковин отамана і Знам’янський районний відділ культури (сподіваємось, не тільки для «звітної галочки» в зв’язку зі 100 річчям Української Національної революції). В усякому разі це змусило його працівників пройти мінімум «лікбезу» з історії Холодного Яру, де вони напевно не були жодного разу!

Переконливо патріотичним був виступ сільського голови Анатолія Іващука, на відміну його «совкового» виступу у 1998 році. У 1998 році відмовився від участі у вшануваннях Богданівський фольклорний хор – в його складі було кілька бувших вчительок-комуністок, які тоді «правили балом». Після «декомунізації» хор заспівав… Сюрпризом для нас був виступ племінника отамана по батькові Анатолія Голіка, який у 1998 і 2008 роках не був присутній на відзначеннях роковин проігнорувавши запрошення, до цього дня він пройшов «тернистий шлях» від совка-комуніста-пристосуванця до  публічного оголошення себе племінником Холодноярського отамана. Двоюрідна внучка отамана по материній лінії Наталя Буштрук, заступник директора Богданівської ЗОШ №1, ще у 1998 році не приховувала своїх родинних зав’язків, активно допомагала в організації вшанування і заявила, що вона гордиться своїм дідом отаманом.

На заходи були запрошені учасники нинішньої московсько-української війни і вояки з військової частини, розташованої на території села. На жаль, керівництво військової частини з неповажних, на наш погляд, причин (підготовка до зустрічі «київського начальства») не забезпечила участь в урочистостях своїх військовослужбовців, але це не вплинуло на загальну оптимістичну атмосферу вшанування Холодноярського отамана Голика-Залізняка.

Музичним подарунком був акустичний виступ лідера рок-гурту  «Проти Течії» Дмитра Кольчика (RAMA Вішес).

Знам’янською районною організацією ВО «Свобода» за фінансової підтримки районної федерації футболу і місцевих спонсорів був запроваджений кубок з футболу імені Холодноярських отаманів Голика-Залізняка і Кібця-Бондаренка. У фінальному змаганні 9 травня команда села Богданівки перемогла команду села Цибулеве.

Слава Україні!

Фото тут: https://goo.gl/photos/DRwjAAxWgRtJ7XTQ8

Відео тут: https://youtu.be/km8kgwt3DYU     https://youtu.be/5SJUoOQX3LY  https://youtu.be/ZIPfqP3RPck  

P.S. 30 травня голова Знам’янської районної організації ВО «Свобода» Олександр Голінько на останньому дзвонику у Цибулівській школі вручив портрет отамана українських повстанців Кібця-Бондаренка Миколи Степановича виготовленого за участі міських і районних свободівців і фінансової підтримки вчителів школи, де наголосив про необхідність вшанування Героїв боротьби за Україну, насамперед назвавши одну с вулиць села ім’ям отамана Кібця-Бондаренка.

Фото тут: https://goo.gl/photos/LQwDF9E1a3LY5CME6

Відео тут: https://www.facebook.com/znamyankamosvoboda/videos/715380871962146/

                  https://www.facebook.com/znamyankamosvoboda/videos/715383401961893/

Олександр Голінько голова Знам’янської районної організації ВО «Свобода»

Переглядів: 85 | Додав: patriot | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar