Голос Свободи Радіохвиля Радио Азов небесна сотня АТО
Вітаю Вас Гість!
Субота, 23.09.2017
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS
Google+

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Голос Свободи Радіохвиля Радио Азов Залишенець 
всплытие фото при нажатии на неё

НОВИНИ

Форма входу

Голос Свободи Радіохвиля Радио Азов ЕРА 5канал ТВІ Молоде
Головна » 2017 » Травень » 18 » Мешканці с. Синюха на Новоархангельщині обіцяють до останнього боротися за громадське пасовище
07:30
Мешканці с. Синюха на Новоархангельщині обіцяють до останнього боротися за громадське пасовище

Мешканці с. Синюха на Новоархангельщині обіцяють до останнього боротися за громадське пасовище

17 травня 2017 року в Прес-клубі міста Кропивницького відбулася прес-конференція голови правління ГО «Українська правозахисна агенція» Павла Дейнека, депутата Новоархангельської селищної ради Євгенія Козакула та мешканок с. Синюха на Новоархангельщині – Любові Язловецької і Надії Сербіненко-Голуб. В ході прес-конференції її учасники повідомили журналістам про боротьбу за громадське пасовище, яке фактично було у них вкрадене за сприяння родинного клану чинного селищного голови Шамановського Ю.П.

Депутат Новоархангельської селищної ради Євгеній Козакул ще на початку прес-конференції повідомив, що у них в районі після виборів 2016 року фактично відбулося захоплення місцевої влади: головою селищної ради став Шамановський Юрій Павлович, секретарем – його дружина Шамановська Надія Василівна, а одним з депутатів – Шамановський Ярослав Юрійович. Крім того, як це трапляється в невеликих селищах і містах, до ради зайшли їх численні друзі і знайомі.

«Люди з с. Синюха донедавна не знали, що 14 га землі, де вони з діда-прадіда випасали худобу, вже належать комусь іншому. На сходці села у 2016 році Шамановський пояснив, що цю землю буцімто орендував такий собі Діордій. Але тоді селищний голова пообіцяв вирішити питання щодо повернення пасовища громаді. На жаль, минув рік, і люди помітили, що громадянин Діордій почав провадити на пасовищі господарську діяльність: випиляв зелені насадження та почав виорювати пасовище. Крім того, він розпочав погрожувати селянам знищенням будь-якої худоби, яка перебуватиме на пасовищі, або навіть випадково туди зайде», - пояснив ситуацію в с. Синюха Євгеній Козакул.

Серед іншого, Євгеній Козакул розповів, що після колективного звернення мешканців с. Синюха до нього, як до депутата, розпочалося дослідження цього питання. Виявилося, що пасовище ще за час керування селищною радою (у статусі в.о.) Шамановською Надією Василівною було передане у приватну власність сімейству з прізвищем Діордій, до якого Шамановські з певних причин прихильні.

Зрештою, мешканці села звернулися до заступника голови Кіровоградської обласної ради Ігора Степури, депутатів селищної ради Євгена Козакула і Миколи Осьмачка, а також до правозахисників ГО «Українська правозахисна агенція».

За словами Євгенія Козакула, 12 травня 2017 року селяни прийшли до голови селищної ради Шамановського Ю.П. з метою отримати пояснення, яким чином він збирається повертати їм пасовище. Крім того, громада і депутати вимагали надати їм документи, які могли б пролити світло на історію захоплення громадського пасовища. Але з 9:00 і до 13:00 пан Шамановський заперечував право депутатів на отримання документації. Ситуацію виправило лише втручання поліції, яку викликав Євгеній Козакул, посилаючись на свідоме перешкоджання селищним головою депутатській діяльності. Шамановський пообіцяв, що надасть документи, але станом на 17 травня депутати селищної ради їх так і не побачили.

«Нині близько 80 голів худоби залишилися без пасовища. Ми не маємо де їх випасати. Мешканці Синюхи тричі робили збори села, запрошували туди представників влади всіх рівнів. Але результату це не дало. Ми прийшли на прес-конференцію не тому, що хотіли показати себе в області. Просто для селян худоба – це єдиний спосіб вижити, який у них відібрали. Нам більше немає, куди звертатися. Всі пороги вже пооббивали, але марно», - наголосила Любов Іванівна Язловецька, мешканка с. Синюха.

Вона заявила, що мешканці с. Синюха готові боротися за своє пасовище до останнього, оскільки їм вже немає, чого втрачати: жодного клаптика землі не лишилося у власності громади.

«Не лише пасовище, уже й городи позабирали у людей. Ці городи вже засіяні. Ми не знаємо, на яких підставах вони були забрані, нам того ніхто не пояснює», - додала пенсіонерка, мешканка с. Синюха Надія Іванівна Сербіненко-Голуб.

Як зазначив Євгеній Козакул, колективну заяву до нього підписали близько ста селян. Він наголосив, що для сільської громади 100 людей, готових боротися, - досить високий показник. Також, він з обуренням повідав журналістам, що сьогодні селян спонукають судитися за свою землю. Але всім відомо, що звертатися їм в цьому разі доведеться до судді-хабарника Запорожця, який сам є підсудним з 2010 року. Отже, селяни потрапили у безвихідь, і змушені були звернутися до ГО «Українська правозахисна агенція», щоб спільно розробити алгоритм боротьби.

«Зараз ми збираємо необхідний пакет документів. Певне бачення дій на захист громади с. Синюхи у нас уже є, але вже ж таки хочемо побачити відповіді пана Шамановського депутатам, а вже потім починати боротьбу у правовій площині. Але, ми переконані, що згуртованість громади і депутатів спільно з нашою підтримкою навіть за боротьби в судах дадуть позитивний результат», - пояснив правозахисник Павло Дейнеко.

Переглядів: 85 | Додав: patriot | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar