Голос Свободи Радіохвиля Радио Азов небесна сотня АТО
Вітаю Вас Гість!
Середа, 18.10.2017
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS
Google+

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Голос Свободи Радіохвиля Радио Азов Залишенець 
всплытие фото при нажатии на неё

НОВИНИ

Форма входу

Голос Свободи Радіохвиля Радио Азов ЕРА 5канал ТВІ Молоде
Головна » 2015 » Вересень » 4 » «М’яка українізація»
15:46
«М’яка українізація»

«М’яка українізація»

Відомі виконавці відзвітували про «культурні рейди» в зону АТО, які підтримав і «День»

Захищаючи територію України на сході, ми часто забуваємо, що головна боротьба має йти не за землю, а за уми людей. За браком відповідної політичної волі цю боротьбу розпочали самі митці. До волонтерських поїздок у східні регіони України під назвою «Будь українцем» долучилися чимало відомих музикантів. Серед них гурти «Гайдамаки», «Тінь Сонця», «Друже Музико», «Очеретяний кіт» та автор і виконавець Сергій Файфура. Спочатку музиканти їздили у зону АТО самостійно та виступали під гітару, але згодом вдалося організувати і повномасштабні концерти:

«Після багатьох поїздок у зону АТО до наших бійців та сольних виступів під гітару, я мріяв вирушити туди з гуртом, — розповідає лідер гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк. — Завдяки Олександру Юркову, заступнику директора компанії «Аквасервіс», ми вперше поїхали в Артемівськ та зіграли повноцінний рок-концерт. Наступного дня у нас відбувся концерт у містечку Курахово, куди змогли прийти і місцеві мешканці. Після нього ми зрозуміли, що треба виступати не лише для військових, а й для мирних жителів, щоб вони бачили, що про них не забувають. Хоча Курахово не маленьке містечко, але три останні роки там не було жодного концерту. Наш приїзд став для них справжнім святом».

Розпочалися тури навесні минулого року. Перший концерт дали у Маріуполі, хоча, на той час саме місто готувалося до оборони.

«У Маріуполі ми представили альбом «Укроп», — розповідає лідер гурту «Гайдамаки» Олександр Ярмола. — Спочатку дали концерти у Німеччині та Польщі, згодом у Києві, а завершити тур хотіли саме там. Тоді місто було гарячою точкою інформаційної війни. Всі очікували наступу, але атмосфера була дуже піднесена. Ми побачили, що у Маріуполі відбулося багато змін. Це місто стало справді проукраїнським. Зараз там багато місцевих патріотів та переселенців з Донецька. Коли ми лише оголосили концерт, на сторінки у соціальних мережах почали приходити повідомлення від молодих людей 14 — 20-ти років, які не вірили, що виступ усе ж таки відбудеться. Але ми зіграли, і був шалений ажіотаж. Ми мали повну залу і ще стільки ж людей стояли на вулиці».

За ці кілька місяців виконавці встигли побувати у Маріуполі, Кураховому, Артемівську, Новопскові, Старобільську, Сватовому і Біловодську.

«Місцеві активісти говорили нам, що наш приїзд додає п’ять відсотків прихильників серед населення до української ідеї, — розповідає  заступник голови громадської організації «Міжнародна ініціатива з підтримки України» Андрій Волошин. — Це справді важливо, адже на прифронтових територіях дуже сильна пропаганда. Зараз є багато людей, які не висловлюються, але симпатизують Росії. Це потрібно змінювати. Найкраще це робити не силою, а так званою м’якою українізацією».

За словами Олександра Юркова, тур однаково важливий як для мешканців зони АТО, так і для самих організаторів, адже поїздки дають зрозуміти, що на Донбасі жива українська ідея.

«Ми побачили, що на теренах Луганської та Донецької областей живуть українці, які розмовляють українською мовою, — ділиться Олександр Юрков. — Вони чекають на допомогу Києва, багато хто бореться сам, зі зброєю в руках захищає свою державу. Але це теж має свій ресурс. Людям на Луганщині та Донеччині не потрібен особливий політичний статус. Складається така ситуація, коли на цій території ще з 90-х років і до сьогодні вся влада перебуває у руках місцевих князьків. Вони захопили собі усі підприємства, мають власну міліцію, прокуратуру, суди, а інших людей тримають у злиднях. Вони зацікавлені у зміцненні своєї влади, але більше нікому це не потрібно. Для цих регіонів важливе економічне зростання. Ми маємо створити ситуацію, коли сюди підуть внутрішні та зовнішні інвестиції. Якщо просто зараз ми не зможемо змінити економічну ситуацію, то війна може тривати без кінця. А якщо ми покажемо людям реальні зміни, там не буде ні «ДНР», ні «ЛНР».

Крім пісень, волонтери привезли у зону АТО ще й українські книжки. Серед них література з Бібліотеки газети «День», яка користувалася у місцевих мешканців особливою популярністю. Частину книжок навіть вирішили відправити до Новопскова, де вони поповнили власні бібліотеки 27-ми шкіл району.  До слова, книжки та національну символіку також продавали під час концертів. Вони не мали фіксованої ціни, а зібрані кошти йшли на допомогу військовим.

«В Україні чимало волонтерських груп допомагають Донбасу. Наша — одна з них. Але особливість нашої команди: в комплексному підході. По-перше, воєдино об’єдналися задля мети просвітництва на Донбасі кілька громадських організацій та фондів, — говорить Микола Гриценко, президент Благодійного фонду сприяння ініціативам газети «День». — Кожна з них взяла на себе окрему місію в мистецько-інформаційних рейдах: одні відповідають за достатню кількість української символіки, інші — за гуманітарну допомогу, треті — організовують поїздки українських виконавців. Ми взяли на себе інформаційну місію завдяки газеті «День» та її публіцистичним проектам. Це суголосно з постійною акцією нашого фонду — «День» для Сходу», в ході якої ми, зокрема, оголосили про збір коштів на передплату газети «День» школам Донбасу, спрямування туди розумних книжок бібліотеки «Дня». Таким чином, приїзд «десанту» виконує одразу кілька завдань і, безумовно, перетворюється справді на масштабну подію. Попереду масові просвітницькі заходи, які ми плануємо організовувати не лишень на сході, а й на Півдні України. Це також — територія нашої пильної уваги».

Найближчим часом музиканти планують привезти патріотичну пісню і до Одеси, де 27-го вересня відбудеться фестиваль української рок-музики «Дунайська Січ».

Олена БЕРЕЖНЮК, «День»

Рубрика: 

Cуспільство

Газета: 

№159, (2015)

Переглядів: 81 | Додав: mayboro | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar