Голос Свободи Радіохвиля Радио Азов небесна сотня АТО
Вітаю Вас Гість!
Неділя, 22.10.2017
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS
Google+

Статистика



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Голос Свободи Радіохвиля Радио Азов Залишенець 
всплытие фото при нажатии на неё

НОВИНИ

Форма входу

Голос Свободи Радіохвиля Радио Азов ЕРА 5канал ТВІ Молоде
Головна » 2016 » Січень » 19 » До Дня соборності
12:24
До Дня соборності

До Дня соборності

У середу, 20 січня 2016 р., з нагоди відзначення Дня Соборності України у Національній бібліотеці України ім. Володимира Вернадського відбудеться презентація першого тому енциклопедії Визвольної боротьби «“Подєбрадський полк” Армії УНР» – нового видання Історичного клубу «Холодний Яр», що побачило світ у серії «Видатні українці» (в-во “Український пріоритет”).

Видання презентуватиме Роман КОВАЛЬ, дослідник історії Визвольної боротьби українського народу 1-й пол. ХХ ст. У заході візьмуть участь 1-й заст. голови Національної спілки письменників України Володимир ШОВКОШИТНИЙ (видавець цієї книжки) та кобзар Тарас СИЛЕНКО.

У першому томі енциклопедії вміщено 400 біографій вояків регулярних та іррегулярних українських збройних формацій 1-ї половини ХХ ст. – студентів і випускників Української господарської академії в Подєбрадах (Чехословаччина, 1922–1932). Серед них було чимало творців української культури – письменників, зокрема Євген Маланюк та Леонід Мосендз, художників, композиторів, музикантів, акторів, журналістів, редакторів, кооператорів, спортсменів, державних, громадських і театральних діячів. Випускники академії стали не лише спеціалістами, а й «інженерами-суспільниками», фахівцями-патріотами, які несли українське світло на Пряшівщину, Лемківщину, Карпатську Україну, Волинь, Галичину. Вони гідно тримали марку українського інженера у Франції, Бельгії, ЧСР, Польщі, Німеччині, Африці, Китаї, США, Канаді, Південній Америці та Австралії. Євген Маланюк назвав академію «Національною політехнікою», «лабораторією, де культивувався тип новітнього українця».

Автори видання – Роман Коваль і Віктор Моренець – уже презентували його в Мюнхені, Празі, Будапешті, у школі ім. Михайла Гаврилка в с. Козьовій на Львівщині та в Інституті українознавства в Києві, в Луцькому технічному університеті, на історичному факультеті Волинського східноукраїнського національного університету, в Ковельській районній бібліотеці та в бібліотеці ім. Миколи Реріха в Києві.

Початок о 14.00 у залі засідань (к. 344, 3-й поверх) головного корпусу НБУВ, що за адресою: просп. Голосіївський (40-річчя Жовтня), 3 (ст. м. Деміївська).

Акредитація журналістів та представників ЗМІ за телефонами: +38 098 229-66-50, +38 066 199-94-43, +38 044 525-40-74 або за е-mail: presa@nbuv.gov.ua

22 січня, в День соборності, о 19.00 Роман Коваль прочитає лекцію «“Подєбрадський полк” Армії УНР»

в Освітній академії (Київ, вул. Васильківська, 3).

Ось подія: https://www.facebook.com/events/952505618170284/www.facebook.com/NezborymaN

Прес-служба Історичного клубу “Холодний Яр”

Переглядів: 91 | Додав: mayboro | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar