Голос Свободи Радіохвиля Радио Азов небесна сотня АТО
Вітаю Вас Гість!
Середа, 18.10.2017
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS
Google+

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Голос Свободи Радіохвиля Радио Азов Залишенець 
всплытие фото при нажатии на неё

НОВИНИ

Форма входу

Голос Свободи Радіохвиля Радио Азов ЕРА 5канал ТВІ Молоде
Головна » 2016 » Січень » 19 » Депутати рад усіх рівнів повинні нести солідарну відповідальність за рішення колег по партії
19:43
Депутати рад усіх рівнів повинні нести солідарну відповідальність за рішення колег по партії

Ігор Степура: Депутати рад усіх рівнів повинні нести солідарну відповідальність за рішення колег по партії

Ухваленням головного фінансового документу на 2016 рік уряд Яценюка фактично перекинув проблему нестачі коштів на органи місцевого самоврядування. Це означає, що держава, попри задекларовані "позитивні зрушення на шляху до Європи", зняла з себе відповідальність за соціально-економічний стан нації.

Відомо, що бюджет-2016 був ухвалений із порушенням всіх законодавчих процесуальних норм, які передбачали внесення головного фінансового документу України ще у вересні. Реально ухвалений бюджет надійшов до місцевих рад лише під Новий рік, чим були зірвані всі терміни обговорення, внесення змін і пропозицій. Прагматична системна робота місцевих рад була штучно знищена урядом.

Але, на жаль, це вже нікого не дивує. Дивує інше - позиція переважної більшості депутатів на місцях: представників БПП/Солідарність та партій, що входять до складу коаліції у ВР, і які на незручні запитання щодо бюджету розводять руками, мовляв, вони тут ні до чого. У зв'язку з цим постає одне з найнеприємніших для них питань - необхідність солідарної відповідальності. Переконаний, що депутати місцевих рад повинні нести відповідальність спільно й солідарно зі своїми представниками у Верховній Раді.

Напередодні останніх виборів до місцевих рад 2015 року були внесені зміни до "Закону про місцеві вибори". Ці зміни унеможливили балотування до обласного, районного чи міського рівня мажоритарних кандидатів-самовисуванців, тобто особи, які не належать до жодної політичної організації не могли узяти участі у виборах. Філософія реформ передбачала, що згори і донизу відповідальність за економічний та культурний розвиток в країні братимуть на себе політичні партії. Це означає передусім солідарну відповідальність за рішення для всього членства будь-якої партії.

Є дуже просте пояснення щодо позитивного сприйняття націоналістами таких змін у виборчому законодавстві. Коли до влади приходить людина не з політичної організації, а так званий одноосібник чи мажоритарник, він не може працювати на довгу перспективу. Причина цього явища очевидна: одна особа не може дати великих обіцянок та гарантій своїй територіяльній громаді. Довгострокові гарантії може дати тільки політична партія, яка працює системно. Партія, у якої є політична програма з чітко прописаними принципами, буде рухатися в цьому фарватері впродовж всієї своєї політичної діяльності. Якщо це, звісно, політична партія, а не проект-одноденка!

Це є позитивний розвиток реформування виборчого законодавства, і націоналісти підтримали такі зміни. Адже представницький орган влади має бути більш відповідальним. Виборча модель балотування за відкритими партійними списками сама по собі передбачала відповідальність політичних сил та їх окремих представників за діяльність в органах влади. Здавалося б, одна й та сама політична сила, представлена на різних рівнях влади, повинна мати усталену для всіх партійців ідеологічну базу та однозначно дотримуватися спільних принципів. Але, як бачимо, для українських псевдоліберальних партій поняття "відповідальність" не є ключовим у їхній діяльності.

Під час публічного виступу на третій сесії Кіровоградської обласної ради я висловив свою позицію з цього приводу й нагадав депутатам, що всі ми зовсім недавно були у статусі кандидатів на своїх округах. Ми йшли від тієї чи тієї політичної партії і тому повинні були від початку усвідомлювати свою солідарну відповідальність зі своїми однопартійцями. Якщо у Верховній Раді депутати ухвалили якесь рішення, то їх однопартійці вже тут, на рівні області, не повинні відмежовуватися, знизуючи плечима. Перекидати відповідальність на когось іншого не є гідним справжнього політика. Потрібно "тримати удар". Як, наприклад, ми - свободівці - завжди і скрізь дотримуємося спільної ідеології, програмових засад і законодавчих принципів. Як приклад, фракція ВО "Свобода" була послідовною у своїх голосуваннях, і не підтримала змін до бюджету-2016, як на рівні місцевих рад, так і у Верховній Раді. Націоналісти не голосують за подібні рішення. Ми всі діємо ідеологічно злагоджено в межах своєї програми і, відповідно, несемо солідарну відповідальність. Свободівці ніколи б не проголосували за подібні зміни до бюджету. Так само і інші представники політичних сил повинні розділити відповідальність зі своїми "старшими товаришами" по Верховній Раді, а не "ховати очі" при обговорені фінансових проблем області, які виникли завдяки рішенням верхівки їх політичних сил.

Ігор Степура, заступник голови Кіровоградської обласної ради

Переглядів: 77 | Додав: mayboro | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar