Голос Свободи Радіохвиля Радио Азов небесна сотня АТО
Вітаю Вас Гість!
Неділя, 22.10.2017
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS
Google+

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Голос Свободи Радіохвиля Радио Азов Залишенець 
всплытие фото при нажатии на неё

НОВИНИ

Форма входу

Голос Свободи Радіохвиля Радио Азов ЕРА 5канал ТВІ Молоде
Головна » 2016 » Лютий » 16 » Боротьба за наповнення України українським змістом. Перейменування вулиць у Долинській
07:03
Боротьба за наповнення України українським змістом. Перейменування вулиць у Долинській

Боротьба за наповнення України українським змістом. Перейменування вулиць у Долинській

12 лютого 2016 року відбулася сесія Долинської міської ради, в ході якої на виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», було прийняте рішення про перейменування ряду вулиць та провулків у місті. На жаль, і цього разу не обійшлося без шаленого опору антиукраїнських сил у міській раді. Депутатські фракції від «Опозиційного блоку», «Аграрної партії», «БПП» та двоє депутатів від «УКРОПу», більшість з яких колишні «регіонали», не допустили перейменування трьох центральних вулиць міста.

Незважаючи на проведену плідну дев’ятимісячну роботу топонімічної комісії при міській раді та підтримку жителів вулиць, не були перейменовані вулиці Жовтнева, Радянська та вулиця імені сумно-відомого «совецького» терориста Петра Войкова. Прикриваючись так званою «волею» виборців, частина з яких дійсно ще досі заражена «совком» і не сприймає нічого українського, вищевказані депутати пропонували нічого не значущі, так звані «нейтральні» назви, які не несуть за собою жодного смислового навантаження та позбавляють сенсу Закон про декомунізацію.

Як відомо з історичних даних, Долинська виросла на місці станції, яка була збудована 1873 року. Новозбудована залізнична гілка пролягла давнім Чумацьким шляхом. Саме тому топонімічна комісія запропонувала для розгляду жителям вулиці Войкова, по якій безпосередньо пролягав Чумацький шлях, назвати вулицею Чумацькою. Значна більшість жителів цієї вулиці погодилися з відповідною пропозицією, про що були зібрані їх підписи. Але, напередодні сесії, з’явився лист, підписаний 9 підприємцями, які забажали назвати вулицю Промисловою. Ініціатор листа – усім відомий у Долинській махінатор. Це саме завдяки йому колишній державний елеватор збанкрутів та перейшов у його власність. Та цього спритному «підприємцю» виявилося мало, він, користуючись провладним депутатським мандатом, корупційними зв’язками та посадою голови відповідного комітету, роздерибанив не одну земельну ділянку у Долинській, прикриваючись різноманітними фірмами типу «Рога і кості». Але від цього апетити спритника лише росли. Коли український Уряд заплющив очі на гірничо-збагачувальний комбінат, який ще з середини 80-х років будувався у Долинській, до його дерибану відразу долучилася і вищевказана особа. А однією з найбільших втрат для Долинської став продаж недобудованого середньотехнічного закладу одній з когорти контор спритника, під приводом санації гірничо-збагачувального комбінату. Вулиця, на якій дійсно були колись процвітаючі підприємства, доведені корумпованою владою у спайці з спритними махінаторами до ручки та руїн, і досі не дає їм спокою. Ці підприємства тепер приватизовані колишніми директорами державних підприємств, які вже думають, що вони й Бога за бороду вхопили, тому можна начхати як на рішення топонімічної комісії так і жителів вулиці, адже саме махінаторам в Україні всі дороги відкриті…

Дух закону про декомунізацію передбачає наповнення топоніміки українськими традиційними, історичними та героїчними назвами. Саме такі назви були запропоновані для вулиць Радянська і Жовтнева. Долинщина багата на героїчні сторінки своєї історії. Під час Української революції наші діди і прадіди у боротьбі з московсько-більшовицькою заразою об’єдналися у Степову дивізію під проводом отамана Костянтина Пестушка (Степового-Блакитного). Згодом він став Головним отаманом Холодноярської республіки, на прикладі якої були виховані цілі покоління українських патріотів. Нескорена республіка фактично стала передвісником Незалежної України. Отож, топонімічна комісія запропонувала депутатам назву Холодноярська для вулиці Радянської та Отамана Пестушка для Жовтневої. Звісно, колишні регіонали «кістьми лягали», щоб не назвати ці вулиці іменами, які здатні виховати майбутні покоління українців мислячими, патріотичними, самодостатніми, успішними людьми. Адже саме наявність в головах деяких українців «совка» дає гарантію колишнім регіоналам, різноманітним шахраям і спритникам та довічним корумпованим чиновникам лишатися й надалі у своїх владних кріслах та успішно їздити своїй аудиторії по вухам, тим часом розграбовуючи бюджет своїх виборців та майно недограбованої України.

Без перебільшення, мотором виконання і букви, і духу Закону про декомунізацію у Долинській став колишній голова Долинської райдержадміністрації, «свободівець» Олександр Ромащенко. Саме завдяки його нестримній енергії та організаторським здібностям «свободівські» активісти провели десятки зустрічей з виборцями, обійшли усі вулиці, назви яких підпадають під дію закону. Тоді ж члени топонімічної комісії провели радіоефір з цього питання та надрукували близько десяти матеріалів у засобах масової інформації.

Ще будучи на посаді голови райдержадміністрації, Олександр Ромащенко практично змусив депутатів перейменувати вулицю Леніна на вулицю Соборності України, а площа 50-річчя Жовтня, де колись стояв пам’ятник найбільшому злочинцю в історії людства Леніну, була перейменована на площу Тараса Шевченка. Завдяки співпраці «свободівських» депутатів з депутатами Долинської міської ради від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», партії Ляшка і окремих депутатів від «УКРОПу» вдалося зафіксувати у топоніміці Долинської славетні імена Симона Петлюри, Дмитра Донцова, Миколи Міхновського, Євгена Коновальця, Івана Мазепи, Василя Стуса тощо… Не забули у Долинській і про місцевих героїв та славетних вихідців з району, так у Долинській з’явилися вулиці і провулки Сергія Горячка - учасника бою під Крутами, Івана Яковенка, який загинув, захищаючи нашу країну від російської агресії у січні  2015 року, Генерал-хорунжого армії УНР Олександра Козьми, керівників антибільшовицького збройного руху у районі Братів Клепачів. Також, з’явилися вулиці уродженців району –

 українських поетів в еміграції Яра Славутича та Петра Косенка, всесвітньовідомого науковця в галузі теорії нації та національних відносин Ольгерда Бочковського та вулиця Ольги Долинської, на честь якої і було назване місто.

Боротьба за наповнення України українським змістом триватиме і надалі, адже ворожа п’ята колона докладає максимум зусиль для руйнування нашої країни з середини. Тим часом жителі Долинської  продовжують наполягати на перейменуванні тих вулиць, які ніби й не підпадають під дію декомунізаційного закону, але викликають бажання патріотично налаштованих містян змінити їх назви.

Прес-служба Кіровоградської обласної організації ВО «Свобода»

Переглядів: 66 | Додав: mayboro | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar